Μεγάλη νίκη του ΠΑΣ Ναυπάκτου στο Μεσολόγγι…Φωτορεπορτάζ

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Π.Α.Σ. Ναυπάκτου το απόγευμα του Σαββάτου επί του Χαρίλαου Τρικούπη στο ντέρμπι της Α” ΕΣΚΑΒΔΕ, η ομάδα του ΠΑΣ δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα κάνοντας πολλά λάθη σε άμυνα και επίθεση και με την συμπλήρωση του ημιχρόνου βρισκόταν πίσω στο σκορ με 12 πόντους διαφορά, 40-28. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου με άμυνα ζώνης δύο τρεις , εγκλώβισαν τα ατού των αντιπάλων κέρδισαν την μάχη των ριμπάουντ έτρεξαν στο ανοιχτό γήπεδο και έχοντας σωστές επιλογές στην επίθεση πήραν μια μεγάλη νίκη που θα τους βοηθήσει για την συνέχεια του Πρωταθλήματος.
Δεκάλεπτα Α:23-15 17-13 7-14 11-20
Τελικό σκορ: 58-62
Π.Α.Σ. Ναυπάκτου: Σταθάτος Π. , Αμπλάς Σ.11(1), Φρέγγου 6, Αλεξίου 7(1), Κόκλας 7, Γκρέκας 13 (1), Ζησιμόπουλος 9 (3), Κακούσης, Μαυρέλης 7, Σταυρόπουλος, Αμπλάς Θ. 2.