Δεν είχε πρόβλημα να ντουμπλάρει τις νίκες η ΑΕΜ επι της Αναγέννησης Περιβολίου

οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΜ πανηγυρίζουν μετά την επίτευξη του 2ου γκόλ απο εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Ξευγένη Αρ.
 Α.Ε.ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ-4-0
Η ΑΕΜ διπλασίασε τις νίκες επι της Αναγέννησης Περιβολίου ,και με το ίδιο σκόρ 4-0 ,όπως είχε κάνει και στην πρεμιέρα μέσα στην Κέρκυρα.
Η ΑΕΜ μπροστά σε λίγους φιλάθλους[κρίμα γιατί η ομάδα βρίσκεται στην 1η θέση],είχε δύο πρόσωπα ,αφού στο ά΄ημίχρονο ήταν κακή ,με πολλά λάθη ,πού σε 2-3 περιπτώσεις έδωσαν την δυνατότητα στην φιλοξενούμενη ομάδα να ανησηχύσει την εστία του Α. Ρόκκου.Στο β΄ημίχρονο ομάδα του Μεσολογγίου ανέβασε την απόδοση της καί έφθασε εύκολα στο 4-0
Το φίλμ του αγώνα.....
ΓΚΟΛ...6΄  σε καλοκτυπημένο κόρνερ του Πελέκη σύχγυση στην περιοχή της Αναγέννησης και ο προωθημένος Μακρής Π. με ΄΄τακουνάκι΄΄άνοιξε το σκόρ 1-0.
8΄ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Καβαλλάρη στον επερχόμενο Ξευγένη που πλασάρει για να απομακρύνει αμυντικός επι της γραμμής.
24΄ωραία προσπάθεια του Ξευγένη απο τα αριστερά αλλά το γυρισμά του απομάκρυναν οι αμυντικοί προ του Καβαλλάρη.
27΄δυνατό σούτ του Χαρατσή αποκρούει ο τερματοφύλακας Βλάσης.
28΄μακρινό σούτ του αρχηγού της ΑΕΜ Πελέκη στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
30΄ο Καβαλλάρης ΄΄σερβίρει΄΄ έτοιμο γκόλ του Ξευγένη που το σούτ πού επιχείρησε αποκρούει ο Βλάσης.
31΄σε μπαλιά Πελέκη μονοκόματο σούτ του Τσιούνη αποκρούει ενστικτωδώς με τα πόδια σε κόρνερ ο Βλάσης.
33΄απο λάθος γύρισμα παίκτη της ΑΕΜ ο Βούλγαρης απο καλή θέση σουτάρει άουτ
34 ο Τσιβανίδης απο κοντά με διαγώνιο σούτ αναγκάζει τον Ρόκκο να πραγματοποιήσει μια εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ
.42΄σε σέντρα του προωθημένου Καντάνη γυριστό σούτ του Καβαλλάρη αποκρούει ο Βλάσης σε κόρνερ.
43΄απο αμυντική ολιγωρία των παικτών της ΑΕΜ ο Τσιβανίδης απο πλεονεκτική θέση προσπαθεί να περάσει την μπάλα πάνω απο τον εξελθόντα Ρόκκο αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
51΄σε σέντρα του Τσιούνη ο Πέντσας σουτάρει άουτ.
ΓΚΟΛ..54΄σε σέντρα του Τσιούνη αποκρούει ασθενώς ο Βλάσης και στην συνέχεια ανατρέπει τον Ξευγένη και ο διαιτητής καταλογίζει το πεντακάθαρο πέναλτυ που εκτελεί με επιτυχία ο Ξευγένης και 2-0
60΄ωραία εναλλαγή της μπάλας απο τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΜ και ο Πέντσας γυρίσει στον Χαρατσή που νικήθηκε στο σούτ που επιχείρησε απο τον Βλάση.
61΄ο Πέντσας ξεφεύγει απο τους αντίπαλους αμυντικούς και σουτάρει η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και φεύγει ελάχιστα δίπλα απο το δοκάρι σε κόρνερ.
63΄σε σέντρα του Ξευγένη κεφαλιά του Πέντσα αποκρούει αμυντικός επι της γραμμής.
64΄σε γύρισμα του Τσιούνη ο Πέντσας αστοχεί απο κοντά πλασάροντας άουτ.
67΄οι φιλοξενούμενοι στην μοναδική φορά στο β΄ημίχρονο που επισκέφτηκαν με αξιώσεις την περιοχή του Ρόκκου διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτυ σε μαρκάρισμα του Νούλα Β. στον Ρομάντσα.
70΄σούτ Πελέκη μπλοκάρει ο Βλάσης.
 ΓΚΟΛ....72΄σε πάσα του νεοσελθόντα Πετσίνη στον Πέντσα και αυτός γυρίζει στον Χαρατσή που με πλασέ κάνει το 3-0
79΄σε σούτ του Τσιβανίδη απο πλάγια θέση αποκρούει ο Ρόκκος ασθενώς και ο Ρομάντσας σουτάρει άουτ.
ΓΚΟΛ...84΄σε μπαλιά του Καβαλλάρη ο Πέντσας με πλασέ κάνει το τελικό 4-0.
Απο την ΑΕΜ διακρίθηκαν οι Καβαλλάρης,Πέντσας,Χαρατσής ,Τσιούνης ,Ξευγένης ,και ο Πετσίνης όσο αγωνίστηκε και απο την Αναγέννηση Π. οι Τσιβανίδης,Βούλγαρης ,Βάρθης.μΙΆΡΗς ν.