Μεγάλη νίκη πέτυχε στο Μεσολόγγι ο Αστέρας επι του Α.Ο.Λυγιά με 6-2

Σε ένα αμφίρροπο ματς μέχρι το 20’ της αναμέτρησης, ο Αστέρας κατάφερε να πετύχει μεγάλη νίκη επί  του ΑΟ Λυγιάς με σκορ 6-2. Αγνώριστη η ομάδα του Α.Ο. Λυγιά  δέχτηκε βαριά ήττα στο Μεσολόγγι και σύγχρονος  έχασε την πρώτη θέση μετά την νίκη του Γ.Ο.Μ. επί της Παλαιοπαναγιάς.  Τα οχτώ τέρματα ης αναμέτρησης σημειώθηκαν στην επανάληψη με τον Λυγιά να αγωνίζεται από το 16’ με παίχτη λιγότερο (αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Θωμόπουλος). Στο β΄ μέρος και στο 50’ ο Αστέρας προηγήθηκε με τον Πατούλια αλλά στο 59’ ο ΑΟ ισοφάρισε με σουτ του Φούντζουλα. Στο 64’ ο Αστέρας πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Καρέτσο και στο 70’ έγινε το 3-1 με προβολή του Καγιά στο δεύτερο δοκάρι. Στο 74’ ο Καλύβας με πλασέ έκανε το 4-1 και στο 79’ ο Καγιάς με νέο πλασέ το 5-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βεϊζάι με ωραίο φαλτσαριστό σουτ μείωσε σε 5-2, με τον Σακαρέλη Π. να διαμορφώνει το τελικό 6-2 με σουτ στο 88’.