Τραγωδία στο Κύπελλο

Ακόμη μια ήττα σοκ για την ομάδα μας αυτή την φορά για τον θεσμό του Κυπέλλου. Ο Παναιτωλικός κατάφερε να φάει τρία γκολ από μια ομάδα μικρότερης κατηγορίας που τον κέρδισε δίκαια όμως και πέρασε στην επόμενη φάση.

Οι παίκτες του Νίκου Καραγεωργίου κατάφεραν να προηγηθούν στο παιχνίδι με το γκολ του Κούσα στο 39' . Η απάντηση όμως δεν άργησε να έρθει και 4 λεπτά αργότερα ο Λαζανάς διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανοκίτρινοι δεν εμφανίστηκαν ποτέ στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να δεχτούν ακόμη δυο γκολ. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα (3-1) που έδωσε στον Παναιγιάλειο την πρόκριση και στον Παναιτωλικό ακόμη ενα χαστούκι.

Παναιτωλικός (Νίκος Καραγεωργίου): Στεφανάκος , Μπακάκης(75’Σφακιανάκης) , Δάρλας , Ιωάννου , Ακουάρο , Κούσας , Μητρόπουλος , Γιάνεφ ,Μύγας (57’Φαβάλι) , Πασάς (57’Κουτσοσπύρος) , Καμαρά