Πανος Λινάρδος ...πέτυχε και τα 2 γκόλ της ομάδος του για το πρωτάθλημα της ΒΈθνικής Κύπρου..

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πλούσιο θέαμα και τέσσερα γκολ, ΑΕΖ και Οθέλλος έμειναν στο ισόπαλο 2-2  στο Ζακάκι.

«
Μοιρασμένο το πρώτο μέρος, με τον Οθέλλο να είναι καλύτερος στο ξεκίνημα και να φτάνει στο γκολ με εξαιρετική ενέργεια και άψογο τελείωμα από τον Τόμυ Χρυσοστόμου στο 15’. Ακολούθως η ΑΕΖ ανέβασε πολλούς παίκτες στην επίθεσης, πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση με τον Λινάρδου στο 41’.

Στην επανάληψη, η ΑΕΖ με την ψυχολογία υπέρ της συνέχισε να πιέζει αναζητώντας την ολική ανατροπή, όμως στο η άμυνα της πιάστηκε στον… ύπνο και μετά από σέντρα του Κοντόπουλου, ο Δημοσθένους με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα… γράφοντας το 2-1 για τον Οθέλλο στο 67’. Έντεκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 78’ η ΑΕΖ απάντησε με τον ίδιο τρόπο, με ωραία κεφαλιά και πάλι με τον Λινάρδου, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-2.