Πρεμιέρα με το .....δεξί για τον ΓΟΜ

Πρεμιέρα με το δεξί για τον Γ.Ο.Μεσολογγίου που ξεπέρασε το εμπόδιο του Αρακύνθου στην Ματαράγκα με 0-3.Ξεκίνησε τον αγώνα προσέχοντας αρχικά την άμυνα του αλλά στην συνέχεια του αγώνα άρχισε να ξεδιπλώνει τις οργανωτικές και επιθετικές αρετές του χάνοντας αρκετές ευκαιρίες.απέναντι σε εναν μαχητικό αντίπαλο που όμως λίγες φορές εγινε απειλητικός για την εστία του ΓΟΜ.
Επειτα από ένα νωθρό πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης ανέβασε στροφές και πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό Β΄ ημίχρονο ,και με την είσοδο των νεαρών Μιχαλόπουλου Ι.του Θεοδ.-Κατσαρου  Ν.,κυριάρχησε η Μεσολογγίτικη ομάδα και πήρε μια δίκαιη νίκη απο εναν αξιόναχο αντίπαλο.
Τα γκόλ του αγώνα.
68΄ καλοκτυπημένο φάουλ του Αντωνόπουλου και ο νεοσελθών Καταρός με ωραία κεφαλιά ανοίγει το σκόρ.
78΄ οργανωμένη επίθεση των φιλοξενούμενων και ο Κατσαρός γυρίζει στον επερχόμενο Σακελαρόπουλο που με άψογο πλασέ κάνει το 0-2.
84΄λάθος γύρισμα αμυντικού ο καραδοκών Σακελαρόπουλος  από κοντά κάνει το τελικό 0-3.
86΄ωραία σέντρα του 15χρονου Βαλή κεφαλιά του Σακελαρόπουλου αποκρούει ασθενώς ο τερματοφύλακας οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ και στερεί στον παίκτη του ΓΟΜ το χατ-τρίκ
Απο τους γηπεδούχους που πάλεψαν το παιχνίδι διακρίθηκαν οι Καραβασίλης[παρά τα 3 γκόλ που δέχτηκε],Μουτεσίδης,ΚορομπύληςΚαλτσης και απο την νικήτρια ομάδα οι Αντωνόπουλος,Δερβίσης Β.,Μπαλαμπάνης Α.,Πασπαλιάρης Δ. και οι δύο αλλαγές Μιχαλόπουλος Ι.του Θ.,Κατσαρός Ν
Καλή η διαιτησία των Λιόνα Β.,Χουλιάρας,Ματσούκας Μ.
ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ...Καραβασίλης [85΄' λ.τ.Τραγουλιάς],Ευαγγελόπουλος,Μπανάκας Ν.,Σιβρήκας,Καλτσης,Τσοπλάκος Κ[80΄Μητσόπουλος],Κορομπύλης,Σιαλευρής,Μπανάκας Ν.,Μουτεσίδης, Γιωτόπουλος[56΄' Κατσούλα]

Ο επανεμφανισθείς  Σακελαρόπουλος Δημήτρης διπλός σκόρερ..
Γ.Ο.ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ..Αναστόπουλος Κ.,Μιχαλόπουλος Ι. του Δ.,Αντωνόπουλος Ι.,Διαμαντόπουλος Χ.,Δερβίσης Β.[λ.τ. 49΄ Μιχαλόπουλος Ι. του Θ.]Μπαλαμπάνης Α.,Λιάπης Ε.,Πασπαλιάρης Δ.,Σακελαρόπουλος Δ.,Σούλας Δ.[66΄ Κατσαρός Ν.],Τσαλίκης Α.[85΄ Βαλής Μαρ.]