Ισοπαλία απέσπασε η ΑΕΜ στον διψασμένο για βαθμούς
αγχος και απεναντι σε εναν αντίπαλο που κυνηγαει
την παραμονή στην κατηγορία επιασε καλή απόδοση και
μπορούσε να φύγει απο το νησίο των Φαιάκων με τους
τρείς βαθμούς της νίκης.

Ο Όλυμπος μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 22' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δ. Παππά.

Πεντε λεπτά αργότερα, όμως, ήρθε η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους. Με σκόρερ τον Παπανικολάου.

Στο 38' η ομάδα του Νίκου Μοσχονά επέστρεψε και με τον Δ. Παππά και πάλι, πήρε κεφάλι στο σκορ.

Για λίγο, ωστόσο, όπως και νωρίτερα. Αφού ο Μπαλαούρας Κ., λίγο πριν βγει το ημίχρονο με όμορφη κεφαλιά έγραψε το 2-2, που ήταν και το τελικό, αφού στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε ....

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ολυμπος (Ν. Μοσχονάς): Αργυρός, Τσάβος, Ρωμαντζάς, Σ. Βασιλάκης, Τσεβανέδης (75' Χόντζα), Βλάσσης, Δ. Παππάς, Γραμμένος, Ιωνάς, Μάμαλος (Δ. Βασιλάκης), Μπούας (81' Παπαϊωάννου).

ΑΕ Μεσολογγίου (Χ. Βασιλείου): Δουλιώτης, Παπανικολάου, Νούλας (78' Ζαχαράκης), Ξευγένης (75' Τζιφοπανόπουλος), Μπαλαούρας, Δενδρινός, Τσάμης, Καρακίτσος (61' Χαλαζιάς), Πέντσας, Καρύμπας, Κολοβάκης.

Διαιτητής ήταν ο Ημαθιώτης, Καραντώνης, με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο, Γιάντση, του ιδίου Συνδέσμου.

*Aξίζει να σημειωθεί πως πριν την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του Μιχάλη Γραμμένου, που σκοτώθηκε τα ξημερώματα του Σαββάτου σε τροχαίο, ενώ στο γήπεδο υπήρχε και πανό που έγραφε "καλό ταξίδι Κούπα"!