Ήταν… Θύελλα!!!! Έχασε όμως γκολ με το τσουβάλι

Εχασε τα "άχαστα" και το πλεονέκτημα η Θύελλα
Τα "άχαστα" έχασε  η Θύελλα Παραβόλας που κέρδισε με σκορ 2-1 στο γήπεδό της τον ΠΑΟΚ Καλυβίων.

Η Θύελλα είναι ισόβαθμη με τον ΠΑΟΚ καλυβίων αλλά τερμάτισε στην τρίτη θέση, πίσω από τον σημερινό της αντίπαλο, που θα έχει το πλεονέκτημα της έδρας στα μπαράζ ανόδου.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 10' όταν ο Τσάμης βρήκε με πάσα τον Ντόβρο στην γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά που πλάσαρε εύστοχα τον Πριτσούλη.
Η Θύελλα ισοφάρισε στο 32' όταν σε σουτ του Μπαρδάκη έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικού άλλαξε πορεία χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Ανδριόπουλου.
Το τελικό 2-1 έγινε στο 72' όταν σε σέντρα του Σταμάτη Ελ. ο Ρεπανίδας με σουτ στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ανδριόπουλο.
Το φίλμ του αγώνα:
7'   Σέντρα Δρόσου Γ. σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι του Ρεπανίδα άουτ
10' Γκοοολ 0-1 Ο τσάμης βρήκε με πάσα τον Ντόβρο που από τη γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά πλάσαρε εύστοχα τον Πριστούλη
11' Από λάθος διώξιμο του Ανδριόπουλου η μπάλα έφτασε στον Σταμάτη Ελ. που αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και σε κενό τέρμα έκανε το σουτ άουτ
29' Πάσα Μπαρδάκη στον Ρεπανίδα που μπήκε στην περιοχή από αριστερά έκανε το γύρισμα στο ύψος του πέναλτι με τον Σταμάτη Ελ. να κάνει το σουτ άουτ
32' Γκοοολ 1-1 Ο Μπαρδάκης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ανδριόπουλου και κατάληξε στα δίχτυα
35' Σέντρα Γιαννακά Αντ. σουτ στην κίνηση Σταμάτη Ελ. μπλόκαρε ο Ανδριόπουλος
37΄Σέντρα από δεξιά Αλ Γιουσέφ ο Σταμάτης Ελ στο πρώτο δοκάρι δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον αφ΄λακτο Σταματελόπουλο που από το ύψος της μικρής περιοχής και χωρίς πίεση έκανε την κεφαλιά άουτ
38' Σουτ Ντόβρου από γωνία της περιοχής και αριστερά ο Πριτσούης έδιωξε σε κόρνερ
40' Ο Τασούλης βγήκε μόνος από πλάγια αριστερά και με έξοδο ο Πριτσούλης μπλόκαρε
43' Σέντρα Ρεπανίδα σουτ από το ύψος του πέναλτι του Σταμάτη Ελ. άουτ
45' Σουτ Σταμάτη Ελ άουτ
45+2 Σέντρα Μυλωνά σουτ στην κίνηση Τασούλη από πλάγια δεξιά άουτ
45+3 Σουτ Ρεπανίδα μπλόκαρε ο Ανδριόπουλος
55' Σέντρα Δρόσου Γ. προβολή Σταματελόπουλου  από κοντά πέρασε άουτ
57' Σέντρα από δδεξιά Σταμάτη Ελ ο Ρεπανίδα αφύλακτος στην μικρή περιοχή έκανε το σουτ πάνω στον Ανδριόπουλο
61' Σέντρα Γιαννακά κεφαλιά Σταμάτη άουτ
66' Σουτ Ρεπανίδα απέκρουσε σε κόρνερ ο Ανδριόπουλος
67' Γυριστό σουτ Σταμάτη άουτ
73' Γκοοολ 2-1 Σέντρα από δεξιά Σταμάτη σουτ στην κίνηση του Ρεπανίδα η μπάλα στα δίχτυα του Ανδριόπουλου
78' Σέντρα Δρόσου Γ. από δεξιά ο Σταμάτης Ελ. κάνει την κεφαλιά στην αγκαλιά του Ανδριόπουλου
90' Λάθος έξοδος του Πριτσούλη η μπάλα έφτασε στον Μυλωνά που έκανε το πλασέ από το ύψος της περιοχής υπό πίεση και σε άδειο τέρμα με την μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι
92' Σέντρα από αριστερά ο Σταμάτης Ελ. στόπαρε και έκανε το σουτ από τα πέντε μέτρα στέλνοντας τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Πολύ καλή η διαιτησία του Μιχ. Ματσούκα και των Κασσαβέτη, Τριανταφύλλου.

Θύελλα Παραβόλας:  Πριστούλης, Γιαννακάς Αντ., Καλαμπαλίκης (61' Δρόσος Ι.), Σταματελόπουλος (82' Αναγνωστόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Σταμάτης Γ., Ρεπανίδας, Αλ Γιουσέφ (89' Στριμμένος), Σταμάτης Ελ., Μπαρδάκης, Δρόσος Γ.

ΠΑΟΚ Καλυβίων: Ανδριόπουλος, Μυγδάκης, Γαλλιάς, Μυλωνάς Ν., Καρασσάβας (70' Ρεπετσάς), Πεσλής Φ., Πύθουλας (25' λ.τ. Γαλανόπουλος), Τσάμης, Ντόβρος (72' Στρατόπουλος Ι,), Μυλωνάς, Τασούλης