Διακόπηκε το φιλικό του Εθνικού Φιλιππιάδας με την U-20 του Παναιτωλικού

Δεν ολοκληρώθηκε εξαιτίας της μεγάλης νεροποντής και λόγω της ακαταλληλότητας του γηπέδου το φιλικό παιχνίδι του Εθνικού Φιλιππιάδας με την U-20 του Παναιτωλικού.

Μόνο το πρώτο ημίχρονο πραγματοποιήθηκε στο παιχνίδι του Εθνικού Φιλιππιάδας με την U-20 του Παναιτωλικού. Η δυνατή βροχή και τα πολλά νερά, που είχαν συγκεντρωθεί εντός αγωνιστικού χώρου κατέστησαν αδύνατη την διεξαγωγή του δευτέρου ημίχρονου, με τον διαιτητή Θανάση Ζιώγα να αποφασίζει εύστοχα την οριστική διακοπή του αγώνα. Έτσι οι δυο ομάδες δεν βγήκαν από τα αποδυτήρια για την επανάληψη. Μέχρι εκείνη την ώρα το ματς ήταν στο 1-1 με γκολ των Μασέτα στο 4ο λεπτό και Γιαννιώτη στο 38ο  λεπτό.

Διαιτητής ο κ. Ζιώγας με βοηθούς τους Κέφη και Μπακάρα.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Νικολάου Γ., Πάνου, Γιαννούλης, Δάρδας, Γατσέλος, Τσακανίκας, Κολιάκης, Γήτας, Κολιός Γ., Μασέτα, Τσακαλίδης (υπό δοκιμή).

Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Διαμάντης, Κουτσοποδιώτης, Καραλής, Sado, Leli, Κοντογιάννης Ι., Βασιλάρης, Ζίγκιρης, Γιαννιώτης, Καμμένος, Μωραΐτης.