Έκανε τα εύκολα...δύσκολα ο Ηρακλής Αστακού που κέρδισε τελικά τον Πανοχθιακό με 3-2

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α΄Κατηγορίας, ο Ηρακλης Αστακού καθώς επικράτησε με 3-2 του Πανοχθιακού.

Τρομερό ματς έγινε στον Αστακό, καθώς ο Ηρακλής επικράτησε με 3-2 επί του Πανοχθιακού, σε ένα αγώνα όπου οι Αστακιώτες προηγήθηκαν με 3-0 στο α΄ημίχρονο, αλλα με δύο πέναλτι  του Τασούλη ο Πανοχθιακός μείωσε σε 3-2.
        Στο 14' ο Δημήτρης Μπαρμπαρούσης άνοιξε το σκορ και ο Γιώργος Κοτρώτσος πέτυχε το δεύτερο γκολ στο 16' και το τρίτο στο 28'ο Πάνος Λιβάνης με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 3-0.
         Στο β ημίχρονο ο Πανοχθιακός, ηττώμενος με διαφορά, αντεπετέθη και με 2 γκολ από τα 11 βήματα μείωσε σε 3-2....