Τα δύο γκόλ των Βαλμά Κ.-Βαλή Μ. δεν ήταν αρκετά για τον Α.Ο.Χάλκειας αφου ο Ναυπακτιακός Αστέρας ήταν καταιγιστικός....

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ 2

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 5

Σε ένα παιχνίδι που πρόσφερε πλούσιο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στο ΔΑΚ Αντιρρίου , ο Ναυπακτιακός Αστέρας πήρε την νίκη με 2-5  επί του Α.Ο. Χάλκειας. Ο Δημήτρης Θεοδοσίου στο ντεμπούτο με την νέα του ομάδα πήρε μια σπουδαία νίκη και συγχρόνως συγκατοικεί μετά την ισοπαλία τον Νέου Θέρμιου Απόλλωνα στο Μεσολόγγι στ πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Ναυπακτιακός με κορυφαίο τον Σπύρο Ανδριτσόπουλο έφτασε νωρίς στο γκολ μόλις στο 3’ με τον Καμμένο στο 6’ διπλασίασε τα τέρματα του με τον Δημητρακόπουλο. Στο 34 ο Βαλμάς που θα εκμεταλλευτεί το λάθος της άμυνας του Ναυπακτιακού θα μειώσει σε 1-2 , όμως ο Ναυπακτιακός θα πάρει ξανά αέρα δύο γκολ όταν στο 41’ Ανδριτσόπουλος θα  κάνει το 1-3.Μια λάθος εκτίμηση του Πετσίνη σε εκτέλεση φάουλ του Βαλή θα φέρει ξανά τον Α.Ο. Χάλκειας σε απόσταση αναπνοής στο 44’. Στην επανάληψη όμως ο Καμμένος σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα θα κάνει το 2-4 και στο 58’ ο Ανδριτσόπουλος θα διαμορφώσει το τελικό 2-5.

Διαιτητής ο κ. Ματσούκας με βοηθούς τους κ. Μωραίτη και κ. Λιαλιαμπή

Το φίλμ του αγώνα

3’ ΓΚΟΛ Ύστερα από απόκρουση του Γκασούκα σε σουτ του Ανδριτσόπουλου ο Καμμένος με σουτ κάνει το 0-1

6’ΓΚΟΛ Ο Πιστιόλης θα βρεί με παράλληλη σέντρα τον Δημητρακόπουλο που μεπλασέ θα κάνει το 0-2.

16’Γυριστό σουτ του Φλέγκα θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Γκασούκας.

21’ Ο Δημητρακόπουλος δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Γκασούκα.

26’ Σουτ του Καζανά από πλεονεκτική θέση η μπάλα άουτ.

34’ ΓΚΟΛ Ο Βαλμάς θα εκμεταλλευτεί λάθος του Δημόπουλου και με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής θα μειώσει σε 1-2.

41’ ΓΚΟΛ Ο Ανδριτσόπουλος με πλασέ θα αυξήσει το δείκτη του σκορ σε 1-3

44’ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Βαλή λίγο κάτω από τη μεσαία γραμμή θα κάνει λάθος υπολογισμό ο Πετσίνης και η μπάλα θα καταλήξει στα δίκτυα 2-3.

51’ΓΚΟΛ Ο Καμμένος με συρτό διαγώνιο σουτ θα κάνει το 2-4.

58’ΓΚΟΛ Ο Ανδριτσόπουλος προλαβαίνει την έξοδο του τερματοφύλακας του Α.Ο. Χάλκειας και κάνει το 2-.5.

60’ Εκτέλεση φάουλ του Καλαβρουζιώτη άουτ.

68’ Κοντινό σουτ του Δημητρακόπουλου ο Γκασούκας λέει όχι

80’ Ο Πιστιόλης επαφής δεν μπορεί να νικήσει τον Γκασούκα.

89’ Εκτέλεση φάουλ του Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ.

Α.Ο. Χάλκειας(Καλαβριζιώτης) Γκασούκας, Μυλωνάς, Βαλής, Καζανάς(60’ Καρακώστας), Γιαβρούτας, Μυτιλήνης(75’ Ψυχογιός), Κάκκος, Καλαβρουζιώτης, Βαλμάς, Αλμπάνης(70’ Παπαδόπουλος).

Ναυπακτιακός(Θεοδοσίου ) Πετσίνης, Καζανάς, Βρουσάι, Δημόπουλος, Φλέγκας, Θεοχάρης, Ανδριτσόπουλος(71’ Σταυρόπουλος), Πιστιόλης, Καμμένος(60’ Θανασιός), Δημητρακόπουλος(70’ Αδραχτάς).
Φωτο: Λαμπρινή Τσιλιγιάννη