Νίκησε τον Ομηρο και πιο κοντά σε τετράδα ο Ατρόμητος..

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3

ΟΜΗΡΟΣ 1

Μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 26ης αγωνιστικής στο Αντίρριο αναδείχθηκε ο Ατρόμητος Αντιρρίου που νίκησε τον Όμηρο Νεοχωρίου με 3-1. Η ομάδα του Περικλή Παπαποστόλου είχε αρκετές ευκαιρίες στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί πρώτη στο 36’ με τον Κάκκο , λίγα λεπτά αργότερα στο 41’  ο Καταπώδης θα φέρει το παιχνίδι στα ίσια στέλνοντας ισόπαλες τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.  Στην επανάληψη το παιχνίδια ο Ατρόμητος θα πάρει πάλι το προβάδισμα στο 58’ με τον Ζαχαρόπουλο. Στο 88’ Ο Μπανιάς θα κάνει το 3-1.

Διαιτητής ο κ. Τσιρώνης με βοηθούς τον κ. Κασσαβέτη και τον κ. Μωραΐτη.

Το φίλμ του αγώνα:

4’Σέντρα του Δημαρά ο διαιτητής θα δώσει  πέναλτι για χέρι του Βήττου την εκτέλεση θα αναλάβει ο Νικολόπουλος αλλά δεν θα καταφέρει να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.

14’Σούτ του Β. Κάκκου μπλοκάρει στη κλειστή γωνία ο τερματοφύλακας.

22’Σούτ του Γλωσσόπουλου  από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχή η μπάλα άουτ.

27’Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου ο Ηλιόπουλος και ο Βήττος θα σηκωθούν για την κεφαλιά η μπάλα θα περάσει άουτ.

30’ Εκτέλεση κόρνερ του Β. Κάκκου η μπάλα περνάει από πολλούς και καταλήγει άουτ.

32’ ΓΚΟΛ Ο Β. Κάκκος θα κάνει το 1-0

41’ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Τσιφοπανόπουλου αποκρούει ο  Χασαπογιάννης στην επαναφορά  ο Κατοπώδης θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα 1-1.Έντονες διαμαρτυρίες από του γηπεδούχους για οφ’ σάιντ

56’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου  κεφαλιά του Βήτου αποκρούει εντυπωσιακά ο Ζέρβας.

58’ ΓΚΟΛ Ο Ζαχαρόπουλος με ωραίο σουτ του θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα. 2-1

66’Συρτή σέντρα του Β. Κάκκου ο Τσίκας αποδέκτης της μπάλα που από πλεονεκτική θέση δεν θα μπορέσει να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.
86’ Ο Αραπογιάννης θα μπεί μέσα στη περιοχή αλλά το σουτ που θα επιχειρήσει δεν θα μπορέσει να νικήσει το Ζέρβα.

88’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου ο Ζέρβας χάνει τη μπάλα κεφαλιά του Μπανιά η μπάλα στα δίκτυα 3-1.

91’Ανατροπή του Αραπογιάννη ο κ. Τσιρώνης κοντά στη φάση συνεχίζει το παιχνίδι κάτω από διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

92’Ωραία προσπάθεια για τον Όμηρο ο Χασαπογιάννης θα αποκρούσει  η μπάλα στρώνεται στον Καταπώδη όμως το σουτ που θα επιχειρήσει θα το διώξει πριν περάσει τη γραμμή ο Κάκκος Β.

Ατρόμητος Αντιρρίου: Χασαπογιάννης,Παπαδόπουλος, Παπακωστόπουλος(77΄Αραπογιάννης), Ηλιόπουλος, Βήττος, Παπαποστόλου, Τσίκας, Ζαχαρόπουλος(86’Μπανιάς), Ευθυμιόπουλος, Γλωσσόπουλος(70’ Μανδέλος), Κάκκος Δ..

Όμηρος Νεοχωρίου: Ζέρβας, Ζαπάντης, Μπρούσλη, Αλεξόπουλος, Τσάμης, Νικολόπουλος(62’Παπαδάκης), Καταπώδης, Καλύβας, Δημαράς, Τσιφοπανόπουλος, Βαλτογιάννης.