Εύκολη νίκη του Ναυπακτιακού Αστέρα επι του Αλικυρναικού..

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 6

ΑΛΙΚΥΡΝΑΙΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1

Μια εύκολη νίκη πήρε ο Ναυπακτιακός με αντίπαλο τον Αλικυρναικό Αγίου Θωμά στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου. Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε καλή απόδοση αν και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 1-0 με τον Ψυχογιό. Στην επανάληψη αν και  δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με του καλύτερους οιωνούς λόγω της αναγκαστικής αλλαγής του Σταύρου λαγού λόγω τραυματισμού του  ο Ναυπακτιακό ήταν καταιγιστικός.Η ομάδα της Ναυπάκτου σημείωσε πέντε τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να κάνουν το παιχνίδι τους. Με την νίκη του αυτή ο Ναυπακτιακός κράτησε την διαφορά στους τέσσερις βαθμούς από την Φλόγα που νίκησε δύσκολα τον Ατρόμητο στο γήπεδο του Αντιρρίου.

Το φίλμ του αγώνα

11’Ύστερα από εναλλαγή της μπάλας Λαγού Αδριτσόπουλου παράλληλη σέντρα του τελευταίου του Λαγού μπλόκαρε ο Μπότας.

20′ Εκτέλεση φάουλ του Ανδριτσόπουλου ο Ψυχογιός θα κατεβάσει τη μπάλα και ο Μπότας θα μπλοκάρει.

44′ ΓΚΟΛ Με σουτ ο Ψυχογιός θα κλάνει το 1-0

50′ Συρτό σουτ του Καμένου η μπάλα άουτ.

54′ Αδύναμο σούτ του Γαβρίνα μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος.

55’Ο Πιστιόλης προλαβαίνει την έξοδο του Μπότα αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

62’ΓΚΟΛ Από σέντρα του Καμένου και κεφαλιά πάσα του Καλαβρουζιώτη ο προωθημένος Φλέγκας κάνει το 2-0.

65′ ΓΚΟΛ Με δυνατή κεφαλιά ο Φλέγκας θα κάνει το 3-0.

71′ ΓΚΟΛ Ωραίο σουτ του Πιστιόλη η μπάλα στα δίκτυα 4-0

72′ ΓΚΟΛ Σε μαρκάρισμα του Γιαννόπουλου ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι την εκτέλεση ανέλαβε ο Βασιλείου και μείωσε σε 4-1

80’΄ΓΚΟΛ Συρτό διαγώνιο σουτ του Πιστιόλη η μπάλα στο δοκάρι και στα δίκτυα.

85′ Ο Μαντέλος στη προσπάθεια του να απομακρύνει στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι της ομάδα τους.

90′ Εξ επαφής ο Ψυχογιός στέλνει τη μπάλα άουτ.

93′ ΓΚΟΛ Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Καμένου

Ναυπακτιακός:(Πανουργιάς): Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Βρουσάι, Φλέγγας, Ζαχαρόπουλος, Θανασιός,Ανδριτσόπουλος(73′ Καραγιάννης), Καλαβρουζιώτης(71′ Γιαννόπουλος), Ψυχογιός, Λαγός(46′ Καμμένος), Πιστιόλης.

Αλικυρναικός Αγίου Θωμά:(Σαρρής):Μπότας, Τριφιάτης, Μπαλαμπάνης, Φλωρόπουλος, Μαντέλος, Ζέρβας, Φράγκος, Παχής, Γαβρίνας, Μιχαλόπουλος(46′ Βασιλείου),Αθανασόπουλος(57′ Σακελαρόπουλος),