Με πρωταγωνιστή τον Μικελάτο 0-4 η Φλόγα τον Ολυμπιακό

Εύκολο απόγευμα για τη Φλόγα Παλαιομάνινας όπου σε βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της δυνατής βροχής επικράτησε με 0-4 του Ολυμπιακού Παναιτωλίου.

Από τις λίγες φορές που κάποιος που δεν σκοράρει, μπορεί να θεωρηθεί ο απόλυτος πρωταγωνιστής ενός αγώνα, που παρά το δύσκολο αγωνιστικό χώρο, έδειξε για ποιό λόγο αποκτήθηκε από τη Φλόγα και αυτός δεν είναι άλλος από τον Δημήτρη Μικελάτο. Οι φιλοξενούμενοι φρόντισαν να καθαρίσουν το παιχνίδι από το π΄ρωτο ημίχρονο καθώς προηγήθηκαν με 0-3.
Το φίλμ του αγώνα:
5' Ο Φάτσαλης ανατρέπει τον Καλοκάιρη μέσα στην περιοχή και δίνεται πέναλτι με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται.
6'  Γκοοολ 0-1 Ο Ζαχαράκης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του
11' Πάσα του μακρή βγάζει από πλάγια αριστερά τον Μούτσα τετ-α-τετ με τον Κατσαβοχρήστο αλλά το πλασέ που επιχειρεί αποκρούει ο τερματοφύλακας με τα πόδια
13' Σουτ Μακρή από τος ύψος της περιοχής ψηλά άουτ
30' Ο Μικελάτος παλεύει και κλέβει την μπάλα βγάζει μόνο τον Χονδρογιάννη και αυτός από τα δύο μέτρα κάνει δυνατό σουτ που αποκρούει με το σώμα ο Κατσαβοχρήστος
31' Σέντρα Φάτσαλη ο πανταζή κάνει σουτ στην κίνηση και αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Ρόκκος
42' Γκοοολ 0-2 Ο Μικελάτος πήρε μαζί του την άμυνα  "σπάει" την μπάλα στο Νούλα που κάνει το σουτ ο Κατσαβοχρήστος αποκρούει και στην επαναφορά ο Μούτσα με σουτ στέλνει την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα
45+ Γκοοολ 0-3 Ο μακρής κάνει την διαγώνια πάσα και ο Μούτσα από αριστερά κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα
61' Φάουλ Νούλα κεφαλιά γυριστή Μικελάτου οριζόντιο δοκάρι
72' Ο Μικελάτος περνάει την άμυνα του Ολυμπιακού στο σπριντ πρόλαβε την έξοδο του Κατσαβοχρήστου, "τσίμπησε" την μπάλα βγάζοντας ασίστ στον Χονδρογιάννη που με σουτ σημειώνει το τέταρτο γκολ της ομάδας του
83' Ατομική ενέργεια Μικελάτου από αριστερά αποφεύγει τρεις αντιπάλους "σπάει" στον Κόκκαλη που κάνει το σουτ άουτ
90' Πλασέ του Κόκκαλη από κοντά άουτ

Ολυμπιακός Παναιτωλίου (Αλέξανδρος Ψυλιάς): Κατσαβοχρήστος, Λαμπρακόπουλος, Κόκκοτος, Παναγιωτόπουλος, Ντίνος, καγκαράς, Πανταζή, Πατλιάς (46' Μπουκουβάλας), Καραπάνος (46' Στρατόπουλος), Μπιτσικώκος, Φάτσαλης (76' Κωνσταντόπουλος)

Φλόγα Παλαιομάνινας (Νίκος Μιμηγιάννης): Ρόκκος, Τραγουλιάς, Καλοκαίρης, Κουρσάρης, Καντάνης, Μούτσα (75' Κόκκαλης), Μακρής, Νούλας (87' Γιαννακάς), Μικελάτος, Κοντοπάνος (27' λ.τ. Χονδρογιάννης)