Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι στο Μεσολόγγι

Ματσάρα και μοιρασιά στο Μεσολόγγι (1-1).

Χωρίς νικητή, 1-1, έληξε η αναμέτρηση του Μεσολόγγι 2008 απέναντι στην Αγ.Παρασκευή. Οι δύο ομάδες, είχαν από ένα ημίχρονο στο Ενωσιακό γήπεδο ΄΄Θεοδ.Πασσιόπουλος΄΄ Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη η Αγία Παρασκευή. Είχε καλή ανάπτυξη στον αγωνιστικό χώρο και σε συνδυασμό με την καλή κυκλοφορία,οι παικτριες της δημιουργούσαν αρκετά «ρήγματα» στην αντίπαλη άμυνα. Όμως οι φιλοξενούμενες δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν την υπεροχή πού είχαν σε μεγάλες ευκαιρίες αφού η αμυντική γραμμή του Μεσολόγγι 2008 με κυρίαρχη μορφή την 20χρονη Ντίνα Μαρκουτσά, λειτούργησε άψογα εκτός απο το 37΄όταν σε γύρισμα της  Καμαριανού η  Πετράκη με σούτ πού αλλαξε πορεία στο σώμα παίκτριας της γηπεδούχου ομάδας  έκαναν το 0-1.
Σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο 45λεπτο είχε διαφορετική εικόνα. Η γηπεδούχος ομάδα με την είσοδο της Φρ.Ρισβά 'αλλαξε την αγωνιστική της εικόνα και το παιχνίδι άνοιξε. Οι γηπεδούχες ήταν σαφώς καλύτερες με αποτέλεσμα να πλησιάζουν την εστία της Πίττα με μεγαλύτερη άνεση
Στο 52΄μετά απο θαυμάσια ασίστ της Χριστίνα Πρασσά η 14χρονη Πούλιου Ρούλα προλαβαίνει την έξοδο της Πίττα περνά την μπάλα πάνω απο την τερματοφύλακα ,που την ανατρέπει και ο διαιτητής Γιαννόπουλος δίνει το πέναλτυ και αποβάλλει την Πίττα παρά τις διαμαρτυρίες των παικτριών της Αγ.Παρασκευής.Η Μαρία Καπνίση που αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτυ ισοφαρίζει σε 1-1.
Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες κυνήγησαν το 2ο γκόλ που παρά τις προσπάθειες τους  δεν τα κατάφεραν.Στο 88΄αποβλήθηκε με 2η κίτρινη η Κάππα Ε. του Μεσολόγγι 2008.
Καλή η διαιτησία του Γιαννόπουλου Α. και των Γασπαρινάτου Μυρτώ,Ιβαντσικ Ιουλ.[Αχαίας]

Απο το Μεσολόγγι 2008 διακρίθηκαν οι Μαρκουτσά Ντίνα [κορυφαία],Πρασσά Χ.,Γεωργαρά Α.,Κάππα Ε.,ενω καλή ήταν στο β΄ημίχρονο που αγωνίστηκε η Φ.Ρισβά..
Απο την Αγία Παρασκευή διακρίθηκαν οι Πετράκη, Μπάδα,Κορομπίλια,Βίτουλα και η  Αραπάκου..

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008..[Γουλής Ιωάν.].Ματσίγκα Σπ.,Ευθυμίου Νεκτ.,[62 Γρομητσάρη Μ.],Κάππα Ε.,Μαρκουτσά Ν.,Γεωργαρά Α.,Μόκκα Μ.,Πούλιου Ρ.,Πρασσά Χ.,Παναγιωτίδη Ε.[83΄Αυγέρη Κ.],Καονίση Μ.,Βλαχογιάννη Κ.[46΄Ρισβά Φ.]

Α.Ο.Αγ.Παρασκευή..[Γιαννόγλου Ιωαν.]Πίττα,Αραπάκου,Γιαννόγλου,Βίτουλα,Μαρκοπούλου,[67΄Ντάβου],Μπάδα,Πετράκη,Κάλτση[[55΄Πύργα],Κορομπίλια[75΄Τοπαλίδη],Καμαριανού,Παπαδημητρίου