Ακαδημία Ευηνοχωρίου : Βαριά ήττα (4-1) από τον Απόλλωνα

Ναυάγιο είχαμε για την Ακαδημία Ευηνοχωρίου σήμερα στο γήπεδο του  Δοκιμίου όπου ηττήθηκε απο τον τοπικό Απόλλων  με σκορ 4-1.

Κακό το ξεκίνημα για την Ακαδημία Ευηνοχωρίου που βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με επιθετικό μονόλογο των γηπεδούχων που πέτυχε τρία γκολ και με την Ακαδημία να είναι θεατής .

Το δεύτερο ημίχρονο η Ακαδημία ξεκίνησε με αλλαγές ισορρόπησε το παιγνίδι έγιναν ευκαιρίες κυρίως από το επιθετικό δίδυμο Πιστιόλη – Κράνη, αλλά πέρα από μία ασίστ του Πιστιόλη που έδωσε στο Κράνη και αυτός από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο εκνευρισμός ήταν ο κυρίαρχος άξονας στην Ακαδημία που δεν μπορούσε να σκοράρει και τον πλήρωσε με αυτή την βαριά ήτα.

Κυριότερες φάσεις.

7΄ φάουλ για τους γηπεδούχους ο Κορομηλάς με σουτ γκολ 1-0.

23΄ Σέντρα από αριστερά ο Κράνης η κεφαλιά από τον Διαμαντόπουλο ελάχιστα αουτ.

41΄μια μπαλιά στην άμυνα της Ακαδημίας ο Κορομηλάς με σουτ κάνει το 2-0

45΄ένα ψηλοκρεμαστό σουτ στην άμυνα της Ακαδημίας και οι γηπεδούχοι κάνουν το 3-0.

54΄μια εκπληκτική προσπάθεια του Αθανασίου στο Γιαννακά που κάνει το 4-0.

56΄ ασσίστ του Πιστιόλη που έδωσε στο Κράνη και αυτός από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 4-1.

67΄σουτ του Πιστιόλη, απκρούει ο τερματοφύλακας.

83΄διαμάχη Μαντέλου - Ζαχαράκη και οι δύο  δέχονται την  κόκκινη κάρτα.