Πέρασε στην παράταση η Ακαδημία Ευηνοχωριου επι της μαχητικής ΄΄συνονόματης΄΄του Μεσολογγίου

Με νίκη ξεκίνησε η Ακαδημία Ευηνοχωρίου στο δημοτικό γήπεδο Ευηνοχωρίου στο φετινό κύπελλο περιόδου 2014 – 2015 απέναντι στην Ακαδημία Μεσολογγίου με σκορ 2 – 0.

Με όχι την αναμενόμενη απόδοση η Ακαδημία Ευηνοχωρίου με πολλές χαμένες ευκαιρίες στην κανονική διάρκεια του αγώνα, κατάφερε να πετύχει τα γκολ στην ημίωρη παράταση και αναδείχτηκε νικήτρια απέναντι στην Ακαδημία Μεσολογγίου που αν και σε μικρότερη κατηγορία έδειξε μια ομάδα με σύνολο, αγωνιστικότητα που προσπάθησε ως το τελευταίο λεπτό αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Κυριότερες φάσεις.

20΄ ένα καλό φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή με τον Μάνθο ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

25΄φάουλ για την Ακαδημία Μεσολογγίου ένα πονηρό τακουνάκι στο τείχος και σουτ πιάνει δύσκολα ο Μπράτσικας.

42΄δυνατό σουτ σε φάουλ από τον Πιστιόλη μπλοκάρει ο Καίσαρης.

55΄μια σέντρα στην άμυνα της Ακαδημίας Μεσολογγίου παίρνει την μπάλα ο Κράνης και σουτ ελάχιστα από το δοκάρι.

60΄ο Ντζελέπης μια ωραία μπαλιά στο Πιστιόλη που κάνει ένα ωραίο σουτ ελάχιστα αουτ.

68΄ μια σέντρα από τον Μαντέλο που βρίσκει τον Αλεξίου αυτός δυνατό σουτ ελάχιστα αουτ.

85΄σέντρα από πλάγια με τον Τσαλίκη η μπάλα στον Μαντέλο και σουτ από την μικρή περιοχή αουτ.

87΄μια σέντρα στην άμυνα της Ακαδημίας Ευηνοχωρίου παίρνει ο Τρικαλινός και σουτ αποκρούει δύσκολα ο Μπράτσικας .

89΄Νεμποτάκης δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αποκρούει εκπληκτικά ο Καίσαρης.

90΄ μια αδράνεια στην άμυνα της Ακαδημίας Ευηνοχωρίου κλέβει ο Λάτσιος αλλά ο Μπράτσικας με έξοδο αποκρούει την μπάλα.

93΄ένα λάθος στην άμυνα της Ακαδημίας Μεσολογγίου κλέβει ο Πιστιόλης που δίνει μπαλιά στον Κράνη και σουτ δίπλα από το δοκάρι περνάει αουτ.

94΄ μια σέντρα από τον Γερετσιάν βρίσκει τον Τσαλίκη και αυτός με ωραίο σουτ κάνει το 1-0.

110΄ μια σέντρα στην άμυνα της Ακαδημίας Ευηνοχωρίου ο Τρικαλινός παίρνει την μπάλα που σουτάρει και η μπάλα βρίσκει το κάθετο δοκάρι .

115΄ ένα δυνατό σουτ από τον Λάτσιο μπλοκάρει δύσκολα ο Μπράτσικας.

118΄ μπαλιά από τον Διαμαντόπουλο στον Πιστιόλη αυτός με ατομική προσπάθεια περνά δυο αμυντικούς και τον τερματοφύλακα και κάνει το 2-0.

Διακρίθηκαν από την Ακαδημία Ευηνοχωρίου : Μπράτσικας , Τσαλίκης , Κράνης. Ντζελέπης.

Και από την Ακαδημία Μεσολογγίου : Λάτσιος, Κωνσταντάρας, Δαλδαβάνης, Κατσαρός.

Καλή η διαιτησία των Στυλιαρά Δ., Σπυριδόπουλο Γ., Γαλανόπουλο Γ.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (ΚΑΡΑΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)

ΜΠΡΑΤΣΙΚΑΣ Δ., ΚΟΚΟΡΗΣ ΑΘ (46΄ΓΕΡΕΤΣΙΑΝ Χ)., ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ., ΑΛΕΞΙΟΥ Χ., ΜΑΝΤΕΛΟΣ Χ., ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ Δ., ΡΙΣΒΑΣ Ν(65΄ΤΣΑΛΙΚΗΣ Α)., ΝΤΖΕΛΕΠΗΣ Γ., ΚΡΑΝΗΣ Δ., ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ Κ., ΜΑΝΘΟΣ Κ (83΄ΝΕΜΠΟΤΑΚΗΣ Α).