Φιλική πεντάρα της Φλόγας

Με σκορ 5 - 1 κέρδισε η Φλόγα Παλαιομάνινας τον Αετό Σταμνάς σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στα Όχθια.
Η ομάδα του Ανδρέα Κονδύλη έδειξε καλά στοιχεία απέναντι σε μια ομάδα όπως ο Αετός που και τη φετινή χρονιά αναμένεται να είναι πολύ δυνατή, όμως παρατάχθηκε με πολλές ελλείψεις.
Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών στο παιχνίδι ο Πάνος Μπλέτσας άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Παλαιομάνινας. Πέντε λεπτά αργότερα ο Βασίλης Παστρωμάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε προσωρινά για τον Αετό, όμως η Φλόγα πήρε προβάδισμα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με σκόρερ τον Άρη Ξευγένη. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Νίκος Καλοκαίρης έκανε το 3 - 1, ο Σωτήρης Κόκκαλης 10 λεπτά αργότερα σκόραρε για το 4 - 1 και το τελικό 5 - 1 διαμόρφωσε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 80΄ ο Πάνος Καρύμπας.
Καλά στοιχεία και τέρματα από πέντε διαφορετικούς παίκτες για την Παλαιομάνινα, ενώ για την ομάδα της Σταμνάς οι απουσίες που υπάρχουν έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην τελική έκβαση του αγώνα.