Ισόπαλο με σκορ 4-4 έληξε ο αγώνας στην Αμαλιάδα...

Αγγλικό σκόρ στην Αμαλιάδα ο Αρης Αιτωλικού ..........και επανάληψη του σκόρ της ΑΕΜ με την ίδια ομάδα στον α΄γύρο......

Με ισοπαλία αποχαιρέτισαν την Γ’ Εθνική ο Αστέρας και ο Αρης , καθώς στο στάδιο Αμαλιάδας έμειναν στο 4-4 , σ’ ένα ματς χωρίς άγχος και σκοπιμότητες και για τις δυο ομάδες.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12’ με τον Τουρλίδα, ενώ στο 22’ ο Κολοβάκης έκανε το 0-2. Στο 35’ ο Παϊκόπουλος μείωσε σε 1-2 και ο Κολοβάκης στο 63’ έγραψε το 1-3, για να μειώσει στο 67’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Βατσής σε 2-3. Ο Μακρής στο 71’ έκανε το 2-4, ενώ ο Βατσής στο αμέσως επόμενο λεπτό μείωσε σε 3-4.
Το τελικό 4-4 διαμόρφωσε στο 76’ ο Χονδρογιάννης με αυτογκόλ.
Στις καθυστερήσεις απεβλήθησαν για το Αιτωλικό οι Μπαρμπαρούσης και Μπερερής με δεύτερη κίτρινη κάρτα έκαστος.

Οι συνθέσεις
ΑΣΤΕΡΑΣ: Ανδρ. Αντωνόπουλος, Γερασιμόπουλος (51’ Κωνσταντακόπουλος), Καραχάλιος, Παϊκόπουλος, Κουτελιέρης, Καμαρινός, Βυθούλκας, Μπουτσικάκης, Αλαϊμπέου, Βατσής, Παπαθεοδώρου (74’ Αστερής).
ΑΡΗΣ: Δούρος, Βαλμάς, Χονδρογιάννης, Μακρής, Παλιατσάς, Μπερερής, Καβαλιέρης, Μπαρμπαρούσης, Γαβρίνας (90+ Καπελαρης), Κολοβάκης (78’ Βασιλάρης), Τουρλίδας (58’ Καλοκαίρης).