Ατρόμητος Λάππα - Αχαϊκή 1-1

Ισόπαλοι 1-1 ήρθαν ο Ατρόμητος Λάππα με την Αχαϊκή με τις δύο ομάδες να αισθάνονται χαμένες με τους δύο βαθμούς που άφησαν.

Το παιχνίδι τα είχε όλα. Αρχικά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 29' με τον Λαθύρη. Στο 41' ο Σπανός των φιλοξενούμενων έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι του Ατρόμητου Λάππα.

Περίπου 13 λεπτά πριν από το τέλος, ο Ατρόμητος Λάππα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βέρρα. Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκε η Αχαϊκή που έφτασε στην ισοφάριση δύο λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Δημητρακόπουλο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ (Πατρώνης):Τζουραμάνης, Λιβάνης (76′ Ν. Γραμματικόπουλος), Α. Τρίγκας, Θ. Βέρρας, Παπαδόπουλος, Θωνιάτης, Ν. Τρίγκας. Ντόμας, Γκάτσης, Λαθύρης, Βαβάτσικος.
AΧΑΪΚΗ (Καραπίτσος):Δρακόπουλος, Ρέλλας (91′ Διακάτος), Νίκας (68′ Μελέκος), Λαμπρόπουλος, Πετρόπουλος, Τόγιας, Καζαντζής (74′ Αγγελόπουλος), Μπουρδανιώτης, Σπανός, Δημητρακόπουλος, Αποσκίτης.