Με οικογενειακό δίτερμα με αντίπαλο την ομάδα του ΓΟΜ ,συνεχίστηκε η προετοιμασία της ΑΕΜ εν όψη του Κυριακάτικου αγώνα στα Μετέωρα

Χρ. Καρακίτσος [ΑΕΜ]-Σακελαρόπουλος Δημ.[ΓΟΜ],πολύ καλή απόδοση είχαν και οι δύο..
 Πελέκης Κ. λόγω τραυματισμού δεν αγωνίστηκε ,μαζί με τον Γιάν. Γουλή .
                                                 Αθ. Καβαλλάρης σε μιά προσπαθειά του
 Φιλικό αγώνα διάρκειας 70΄έδωσε η ΑΕΜ στο Ενωσιακό γήπεδο με αντίπαλο την θυγατρική ομάδα του ΓΟΜ. Το τελικό αποτέλεσμα 3-1 με δύο γκόλ του Τσιούνη και ένα του Ξευγένη Αρ. ,ενω απο τον ΓΟΜ σκόραρε ο Θάνος Τσαλίκης. Χρέη διαιτητή εκτέλεσε ο Κώστας Μπαλαούρας στο 1ο ημίχρονο ενώ στο 2ο ο βετεράνος ποδοσφαιριστής Δημ. Μάνθος
                        ..... οι δύο Γιάννηδες του ΓΟΜ [Αντωνόπουλος-Δάλλας]
 δύο μύθοι του ποδοσφαίρου μας, Βασ. Κατσαγάνης και Δημ. Μάνθος [Γατσέλος] στο β΄ημίχρονο έπαιξε διαιτητής..
 Δ.Σακελαρόπουλος ,πολλές φορές ταλαιπώρησε τους αντίπαλους αμυντικούς...
 οι δύο ταλαντούχοι Δημητρούκας Χρ. και Μάλι Μαρ. λίγο πρίν μπούν στον αγωνιστικό χώρο
 Κ.Μπαλαούρας στο 1ο ημίχρονο διέπρεψε σαν διαιτητής ενώ στο 2ο σταθερός όπως πάντα στην άμυνα της ΑΕΜ..
 Διον. Βισβίκης [πρόεδρος ΑΕΜ] με τον γυιό του Δημήτρη στα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα, οι πιό παλιοί θυμούνται ανάλογες στιγμές με διαφορετικούς ρόλους τον Διονύση στην θέση του μικρού και τον αείμνηστο Δημήτρη [πατέρα του.] στον ρόλο του Διονύση
                                            Πετσίνης Γιώργος σε μια επέλαση του
                                          Αντωνόπουλος Γιάν.-Αναστόπουλος Κώστας
 οι δύο προπονητές των ομάδων Γουλής Γιάν.[ΓΟΜ],Σαρρής Σταμάτης [ΑΕΜ]
 ενα φανταστικό γκόλ προσπάθησε να πετύχει ο Σούλας που προσπάθησε να ΄΄κρεμάσει΄΄ απο μακριά τον τερματοφύλακα της ΑΕΜ με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι